(ВИДЕО) Тепачка во Собранието на Косово, нападнат Албин Курти

Опозициските партии цело време му се спротивставуваа на премиерот Курти, нарекувајќи го „лажго“ Ситуацијата во Собранието на … Продолжи со читање (ВИДЕО) Тепачка во Собранието на Косово, нападнат Албин Курти