(ВИДЕО) Тензично на плоштадот во Благоевград каде протестираа Џамбаски и приврзаниците

Бугарската полиција, од безбедносни причини, не дозволи лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и на Левица, Димитар Апасиев, … Продолжи со читање (ВИДЕО) Тензично на плоштадот во Благоевград каде протестираа Џамбаски и приврзаниците