(ВИДЕО) Русија ја обвини Украина дека се обидела да го убие Путин

Кремљ ова го нарече „планиран терористички чин и обид за атентат“, но и се закани дека го … Продолжи со читање (ВИДЕО) Русија ја обвини Украина дека се обидела да го убие Путин