(ВИДЕО) Путин прогласи делумна мобилизација и се закани со сите средства ако има закана за територијалниот интегритет на Русија

Путин ѝ се обрати на нацијата еден ден откако проруските сепаратисти најавија референдуми за приклучување на четирите … Продолжи со читање (ВИДЕО) Путин прогласи делумна мобилизација и се закани со сите средства ако има закана за територијалниот интегритет на Русија