(ВИДЕО) Први снимки од обидот за атентат врз Фицо, полицијата го уапси напаѓачот

Неколку минути по пукањето, на интернет се појави видео на кое се гледа како полицијата го апси … Продолжи со читање (ВИДЕО) Први снимки од обидот за атентат врз Фицо, полицијата го уапси напаѓачот