(ВИДЕО) Приврзаниците на Болсонаро упаднаа во бразилскиот Конгрес

Поддржувачите на бразилскиот, екстремно десничарски поранешен претседател Жаир Болсонаро упаднаа во Конгресот и Врховниот суд и ја … Продолжи со читање (ВИДЕО) Приврзаниците на Болсонаро упаднаа во бразилскиот Конгрес