(ВИДЕО) Пендаровски: НАТО испорача, ЕУ не испорача – има срам во дел од европските престолнини

Шефот на државата, Стево Пендаровски, во вечерашното издание на „Click Plus“ на ТВ21 изјави дека дел од … Продолжи со читање (ВИДЕО) Пендаровски: НАТО испорача, ЕУ не испорача – има срам во дел од европските престолнини