(ВИДЕО) Османи: Лица од наши институции се јавувале во Бугарија да спречат решение на спорот со образложение дека ќе има предвремени избори

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешниот брифинг, коментирајќи ја изјавата на бугарскиот премиер Кирил Петков … Продолжи со читање (ВИДЕО) Османи: Лица од наши институции се јавувале во Бугарија да спречат решение на спорот со образложение дека ќе има предвремени избори