(ВИДЕО) Напад во трговски центар во Сиднеј, најмалку четворица загинати, стотици евакуирани

Локалните медиуми објавија дека во трговскиот центар се слушаат истрели. Полицијата соопшти дека операцијата е во тек, … Продолжи со читање (ВИДЕО) Напад во трговски центар во Сиднеј, најмалку четворица загинати, стотици евакуирани