(ВИДЕО) Најмалку 112 загинати и над 760 повредени во инцидент при делење на хуманитарна помош во Газа

Хамас и палестинската управа обвинија дека израелската војска отворила оган врз цивили што чекале хуманитарна помош, а … Продолжи со читање (ВИДЕО) Најмалку 112 загинати и над 760 повредени во инцидент при делење на хуманитарна помош во Газа