(ВИДЕО) Израел прогласи воена состојба, најмалку сто лица се повредени во нападите на Хамас на југот на земјата кои сè уште траат

Најмалку сто лица се повредени од нападите на милитантната група Хамас од Газа во јужниот и средниот … Продолжи со читање (ВИДЕО) Израел прогласи воена состојба, најмалку сто лица се повредени во нападите на Хамас на југот на земјата кои сè уште траат