(ВИДЕО) Голем пожар во Ѓорче Петров

Голем пожар утрово избувна во скопската Општина Ѓорче Петров. Гори во објекти на местото каде што се … Продолжи со читање (ВИДЕО) Голем пожар во Ѓорче Петров