(ВИДЕО) Ѓоковиќ дисквалификуван од Ју-ес опен, не сакајќи удри судијка со топче

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од Ју-ес опен откако ненамерно удри линиска судијка со топче. По … Продолжи со читање (ВИДЕО) Ѓоковиќ дисквалификуван од Ју-ес опен, не сакајќи удри судијка со топче