(ВИДЕО) Ѓоковиќ депортиран од Австралија, снимен на аеродромот во Мелбурн

Новак Ѓоковиќ во придружба на австралиската гранична полиција денеска се качи на лет за Дубаи и полета … Продолжи со читање (ВИДЕО) Ѓоковиќ депортиран од Австралија, снимен на аеродромот во Мелбурн