(ВИДЕО) Една жена загина, а над десет лица се повредени во ракетен напад на Хамас врз јужниот дел на Израел

Хамас ја презеде одговорноста за ракетниот напад што рано утринава се одвиваше во јужниот и централниот дел … Продолжи со читање (ВИДЕО) Една жена загина, а над десет лица се повредени во ракетен напад на Хамас врз јужниот дел на Израел