(ВИДЕО) Демонстранти во Тетово се судрија со полицијата во обид да стигнат до седиштето на ДУИ – со јајца ја гаѓаа општината

Учесниците во протестот им даваат поддршка на семејствата на жртвите во пожарот во модуларната ковид-болница и бараат правда и одговорност за … Продолжи со читање (ВИДЕО) Демонстранти во Тетово се судрија со полицијата во обид да стигнат до седиштето на ДУИ – со јајца ја гаѓаа општината