(ВИДЕО) Блокиран главниот град на Украина: Американскиот претседател Џо Бајден во ненајавена посета на Киев

Веста за посетата на Бајден на Киев ја потврди украинскиот претседател Володимир Зеленски кој на Фејсбук објави … Продолжи со читање (ВИДЕО) Блокиран главниот град на Украина: Американскиот претседател Џо Бајден во ненајавена посета на Киев