(ВИДЕО) Авион се запали на аеродром во Токио

Според портпаролот на „Џапан ерлајнс“, во авионот „JAL 516“, кој полетал од аеродромот „Њу Читозе“ во Хокаидо, … Продолжи со читање (ВИДЕО) Авион се запали на аеродром во Токио