Уште 45 починати од ковид-19 и 1 394 нови случаи од 4 920 тестирања

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата изнесува 134 134, бројката на оздравени пациенти е … Продолжи со читање Уште 45 починати од ковид-19 и 1 394 нови случаи од 4 920 тестирања