Украинските воздухопловни сили тврдат дека собориле 54 руски крстосувачки ракети од вкупно 69 лансирани

Украинските сили тврдат и дека во текот на ноќта биле уништени 11 беспилотни летала од типот „шахед“, … Продолжи со читање Украинските воздухопловни сили тврдат дека собориле 54 руски крстосувачки ракети од вкупно 69 лансирани