Украина тврди дека руски беспилотни летала експлодирале на територијата на Романија

Украински извор за Ројтерс изјави дека две руски беспилотни летала се урнале на романската страна на Дунав … Продолжи со читање Украина тврди дека руски беспилотни летала експлодирале на територијата на Романија