УЈП ги демантира наводите на ВМРО-ДПМНЕ за незаконски исплати за поврат на ДДВ во вредност од 22 милиони евра

Од Управата за јавни приходи тврдат дека случаите за кои денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, говореше … Продолжи со читање УЈП ги демантира наводите на ВМРО-ДПМНЕ за незаконски исплати за поврат на ДДВ во вредност од 22 милиони евра