Уапсените за тонењето на „Фристајлер“ дозволиле присуство на повеќе луѓе од капацитетот на сплавот, соопшти српското МВР

На осомничените, кои се товарат за тешко кривично дело против општата безбедност им е одреден притвор од … Продолжи со читање Уапсените за тонењето на „Фристајлер“ дозволиле присуство на повеќе луѓе од капацитетот на сплавот, соопшти српското МВР