Уапсена потпретседателката на Европскиот парламент поради вмешаност во корупција

Во петокот белгиската полиција изврши претрес на 16 локации во Брисел и приведе најмалку четири лица, меѓу … Продолжи со читање Уапсена потпретседателката на Европскиот парламент поради вмешаност во корупција