Уапсен украинскиот министер за земјоделство, обвинителството бара притвор

Солски вчера понуди оставка откако беше осомничен за вмешаност во незаконско стекнување државно земјиште. Обвинителите тврдат дека … Продолжи со читање Уапсен украинскиот министер за земјоделство, обвинителството бара притвор