Црн вторник во Србија: Над 18 илјади заразени со ковид во еден ден – најмногу од почетокот на пандемијата

Бројката ќе биде катастрофална и очекуваме денеска да го собориме неславниот рекорд, најави претходно премиерката Брнабиќ Во … Продолжи со читање Црн вторник во Србија: Над 18 илјади заразени со ковид во еден ден – најмногу од почетокот на пандемијата