Централното собрание на АА иницира разрешување на Таравари, конечна одлука ќе се носи на конгрес идниот викенд

Со мнозинство гласови членовите на Централното собрание на Алијансата за Албанците изгласаа иницијатива за разрешување на претседаталот … Продолжи со читање Централното собрание на АА иницира разрешување на Таравари, конечна одлука ќе се носи на конгрес идниот викенд