Тихановскаја се обрати пред ЕП: Нема да се откажеме од протестите, но подготвени сме да преговараме со Лукашенко

Белоруската дисидентка Светлана Тихановскаја од Литванија, каде што се наоѓа во егзил, се обрати пред Европскиот парламент … Продолжи со читање Тихановскаја се обрати пред ЕП: Нема да се откажеме од протестите, но подготвени сме да преговараме со Лукашенко