СЗО почна разговори со Москва за проверка на руската вакцина

Светската здравствена организација (СЗО) за Европа соопшти дека започнала разговори со Русија во обид да добие повеќе … Продолжи со читање СЗО почна разговори со Москва за проверка на руската вакцина