Судот во Хаг бара налози за апсење на Нетанјаху и водачот на Хамас

Освен за израелскиот премиер и водачот на Хамас, Меѓународниот кривичен суд бара налози за апсење и за … Продолжи со читање Судот во Хаг бара налози за апсење на Нетанјаху и водачот на Хамас