Српската страна тврди дека Вашингтон му врши притисок на Вучиќ да го признае Косово, Гренел одговори – не е вистина

Една од точките во документот што е на преговарачка маса во Белата куќа, меѓу претставниците на Белград … Продолжи со читање Српската страна тврди дека Вашингтон му врши притисок на Вучиќ да го признае Косово, Гренел одговори – не е вистина