Средба Заев – Рот: Германија има недвосмислена поддршка за интеграцијата на С Македонија

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Бујар Османи, попладнево во Берлин оствари работна средба … Продолжи со читање Средба Заев – Рот: Германија има недвосмислена поддршка за интеграцијата на С Македонија