СП2022: Хрватска обезбеди пласман меѓу осумте најдобри

Хрватска, која е актуелен светски вицепрвак, израмни во 55 минута преку Иван Перишиќ и со поуспешно изведување … Продолжи со читање СП2022: Хрватска обезбеди пласман меѓу осумте најдобри