Состојбата на Мицкоски е стабилна, вели Филипче

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска рече дека е стабилна здравствената состојба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан … Продолжи со читање Состојбата на Мицкоски е стабилна, вели Филипче