Собрание: Власта решена да се спроведе попис во април, опозицијата ќе собира потписи за поништување на законот

Денеска продолжува собраниската расправа по предлог-законот за попис кој се носи по скратена постапка Пратениците вчера ја … Продолжи со читање Собрание: Власта решена да се спроведе попис во април, опозицијата ќе собира потписи за поништување на законот