Со Таравари не разговаравме за влез на Алијанса за Албанците во Владата, тврди Ковачевски

Сите политички партии кои имаат јасна цел, а тоа е европска иднина на државата како полноправна членка … Продолжи со читање Со Таравари не разговаравме за влез на Алијанса за Албанците во Владата, тврди Ковачевски