Синоќа бил уапсен уште еден поранешен припадник на косовската полиција од српска националност

Директорот на Канцеларијата за Косово во Владата на Србија, Петар Петковиќ, на својот твитер-профил напиша дека е … Продолжи со читање Синоќа бил уапсен уште еден поранешен припадник на косовската полиција од српска националност