Силјановска-Давкова со 182 илјади гласови разлика пред Пендаровски во првиот круг од изборите

На вчерашниот прв круг од претседателските избори гласале половина од вкупно 1 814 317 запишани избирачи во … Продолжи со читање Силјановска-Давкова со 182 илјади гласови разлика пред Пендаровски во првиот круг од изборите