Силен руски ракетен напад врз Украина, експлозии во Киев, Молдавија остана без струја

За цела Украина е издадено предупредување за воздушен напад, а украинските медиуми јавуваат за операција на противвоздушната … Продолжи со читање Силен руски ракетен напад врз Украина, експлозии во Киев, Молдавија остана без струја