Шест вакцини против ковид се користат во светот – која е разликата меѓу нив?

„Фајзер/Бионтек“, Модерна, „АстраЗенека“, „Џонсон и Џонсон“, „Синофарм“ и „Спутник Ви“ се, или на база на РНК или … Продолжи со читање Шест вакцини против ковид се користат во светот – која е разликата меѓу нив?