Шефот на ФБИ вели дека коронавирусот најверојатно потекнува од лабораторија во Вухан

Во интервјуто за Фокс њуз, шефот на ФБИ, Кристофер Вреј, рече дека Кина „дава сè од себе … Продолжи со читање Шефот на ФБИ вели дека коронавирусот најверојатно потекнува од лабораторија во Вухан