Северна Македонија интензивно се подготвува за скрининг процесот

Претседателот Стево Пендаровски на средбата со португалскиот министер Жоао Гомес Кравињо посочил дека земјава интензивно се подготвува … Продолжи со читање Северна Македонија интензивно се подготвува за скрининг процесот