Северна Кореја истрела неидентификуван проектил, тврди јужнокорејската војска

Северна Кореја истрела неидентификувана ракета во морето, јави денеска јужнокорејската војска и ова е прв ваков тест … Продолжи со читање Северна Кореја истрела неидентификуван проектил, тврди јужнокорејската војска