Села: Централното собрание на АА има право да донесе одлука за разрешување на претседателот

Централното собрание треба да одлучи како партијата ќе настапи на претстојните парламентарни и претседателски избори Села рече … Продолжи со читање Села: Централното собрание на АА има право да донесе одлука за разрешување на претседателот