Села и Гаши поднеле интерпелација за Спасовски, ќе поддржат и гласање за доверба на Владата

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива поднеле барање за гласање доверба за министерот за внатрешни работи Оливер … Продолжи со читање Села и Гаши поднеле интерпелација за Спасовски, ќе поддржат и гласање за доверба на Владата