Сè уште е тензично на северот на Косово – Вучиќ најави вонредно обраќање откако Курти ја обвини Србија за убиството на полицаецот

Во селото Бањска и понатаму се слушаат пукотници. Заменик-командирот на косовската полиција за северниот регион Ветон Ељшани … Продолжи со читање Сè уште е тензично на северот на Косово – Вучиќ најави вонредно обраќање откако Курти ја обвини Србија за убиството на полицаецот