Се редат противкандидати: Поранешниот потпретседател на САД Мајк Пенс влегува во претседателската трка против Трамп

Пенс беше потпретседател во мандатот на Трамп, а сега ќе му биде противкандидат во трката за номинација … Продолжи со читање Се редат противкандидати: Поранешниот потпретседател на САД Мајк Пенс влегува во претседателската трка против Трамп