Се огласи Ју-ес опен: Ѓоковиќ намерно опасно го фрлил топчето или небрежно ги занемарил последиците

Откако српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва беше дисквалификуван од Ју-ес опен бидејќи удри линиска судијка со топче, … Продолжи со читање Се огласи Ју-ес опен: Ѓоковиќ намерно опасно го фрлил топчето или небрежно ги занемарил последиците