САД повикаа на создавање демилитаризирана зона околу нуклеарката Запорожје во Украина

„Борбите во близина на нуклеарната централа се опасни и неодговорни“, велат од американскиот Стејт департмент од каде … Продолжи со читање САД повикаа на создавање демилитаризирана зона околу нуклеарката Запорожје во Украина