САД побараа од Косово да ја одложи одлуката за замена на регистарските таблички

Советникот во американскиот Стејт департмент Дерек Шоле напиша дека разговарал со косовскиот премиер Албин Курти од кого … Продолжи со читање САД побараа од Косово да ја одложи одлуката за замена на регистарските таблички